Sutikimo taurelės

Sutikimo taurelės

Jos skirtos tėvams pasitikti jaunuosius, atvykstančius į šventės vietą. Tai – itin sena lietuviška tradicija, kuomet atvykstantys jaunieji būdavo pasitinkami su duona, vandeniu ir druska. Tiesa, senais laikais, jaunieji būdavo pasitinkami jaunojo namuose ir juos pasitikdavo tik pastarojo tėvai, priimdami marčią į savo šeimą. Tuo tarpu dabar šis ritualas dažniausiai atliekamas jaunųjų sulaukus vestuvių šventės vietoje ir juos pasitinka abiejų tėveliai. O tradicijų reikšmė išliko ta pati. Pasitinkant naują šeimą, jiems įteikiama duonos, linkint, kad pastarosios jų namuose niekada netrūktų. Tuo pačiu linkint, kad jų gyvenimus lydėtų materialinė gausa.
Druska simbolizuoja gyvenimo prieskonius bei ilgaamžiškumą. Kadangi pasūdyti produktai ilgiau negęsdavo. To linkima ir naujai šeimai – išlaikyti meilę neišnykstančią ir „nesugendančią”.
O sutikimo metu duodamas vanduo reiškia gyvenimą, sveikatą, gyvybę. Linkint jauniesiems būti sveikiems, bei sulaukti vaikų.

Sutikimo taurelės – papuoš gražią tradiciją

Žinoma, galima sutikimą atlikti naudojant šventės vietoje rastus indus. Tačiau daug maloniau ir išskirtiniau jaunieji pasijus, kai jiems įteiktos dovanos bus būtent jų, individualios. O taurelės, kuriose vestuvių dieną buvo įteiktas vanduo, vėliau gali būti išsaugomos ir naudojamos kaip indeliai virtiems kiaušiniams. Arba, pastatyti garbingoje vietoje, gali būti perduodami iš kartos į kartą. taip tradiciją paverčiant dar iškilmingesne ir prasmingesne.

Subtilios rankų darbo taurelės, puoštos gėlėmis

Taureles lipdome iš baltojo molio, kruopščiai puošiame smulkučiais gėlių žiedais, padengiame glazūra ir papuošiame aukso detalėmis. Tokios jaunųjų taurelės atrodo labai šventiškai ir gražiai. Supakuotos specialioje dailioje dėžutėje, į kurią po ceremonijos gali vėl sugrįžti. Taip jas bus patogu transportuoti po vestuvių šventės ir laikyti namuose, saugant savo atžaloms ir jų šventei.